Wchodzi w życie ustawa Kukiz '15 likwidująca gabinety polityczne w samorządach!

W lutym 2016 złożyliśmy projekt likwidacji gabinetów politycznych. Po 19 miesiącach sukces! Znikną gabinety w samorządach.

To pierwsza od niemal 30 lat uchwała zmniejszająca zatrudnienie w administracji państwowej. Do tej pory partie polityczne jedynie tworzyły dodatkowe stanowiska pracy dla swoich działaczy.

Gabinety polityczne to nic innego, jak utrzymywane z pieniędzy podatników synekury partyjne. Stanowiska asystentów i doradców samorządowców wprowadzono w 2009 roku. Od tamtej pory samorządowe gabinety polityczne zatrudniały ok. 10 tysięcy osób bez weryfikowania ich kompetencji i kwalifikacji. To także kolejne miliony z pieniędzy podatników, które służyły utrzymaniu partii politycznych.

Dzięki inicjatywie Kukiz’15 miliony złotych zostaną w kieszeniach obywateli. To pierwszy krok w ograniczeniu przerośniętej administracji państwowej. Pierwotny projekt ustawy zakładał również likwidację gabinetów politycznych w rządzie i ministerstwach, nie został on jednak zaaprobowany przez parlamentarną większość.

Facebook