W Sejmie

W Sejmie jako Poseł pracuję w nastepujących komisjach:

- Komisji Kultury i Środków Przekazu

- Komisji Łączności z Polakami za granicą

- Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 

Dzisiaj na Komisji Łączności z Polakami za granicą na mój wniosek odbyła się dyskusja nad odbieraniem dzieci polskim rodzinom w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Norwegii i w innych krajach europejskich.
Prosimy Państw o pomoc w tej sprawie. Zbieramy informacje o sprawach naszych rodaków na emigracji. Mamy całkiem sporo opinii, zwłaszcza jeśli chodzi o wsparcie ze strony konsulatów. 

 

Poniżej zapis z Komisji 

http://orka.sejm.gov.pl/zapisy8.nsf/0/546FEAE2CB68EAE1C1257FAF003DB24B/%24File/0053908.pdf

więcej

W 1050 rocznicę Chrztu Polski odbyło się uroczyste Zgromadzenie Narodowe w Poznaniu.

więcej

Jaki jest sens utrzymywania urzędów pracy przy takim stopniu bezrobocia w Polsce. NIK w informacjach pokontrolnych stwierdza, że efektywność UP jest nieomalże zerowa. Stanowią one jedynie biurokratyczną strukturę, która powoduje straty i żadnych zysków dla Państwa. 

więcej

Wiele osób po wczorajszym głosowaniu pytało mnie, dlaczego byłam przeciwna ustawie 500+. Proszę Państwa, naprawdę ulgi podatkowe uważam za o wiele lepsze rozwiązanie. Po co zabierać to, co zamierza się zaraz oddać i utrzymywać przez to niepotrzebne etaty urzędnicze? Jestem na TAK, ale dla likwidacji klina podatkowego.

Mój komentarz ukazał się m.in. dla Gorlice24.pl -> http://gorlice24.pl/pl/11_wiadomosci/4603_borowska_na_nie_bartus_na_tak.html

 

więcej

Złożyliśmy (do Marszałka Sejmu) projekt zmian w konstytucji. Decyzją Sejmu, przedmiotem debaty będą propozycje klubu Kukiz'15 w sprawie zmian w ustawie o TK. 

#potrafiszpolsko 
 Trzymajcie kciuki, bo Kukiz'15 jest naprawdę blisko, żeby ten partyjny spór zakończyć.

więcej

Złożyliśmy (do Marszałka Sejmu) projekt zmian w konstytucji. Decyzją Sejmu, przedmiotem debaty będą propozycje klubu Kukiz'15 w sprawie zmian w ustawie o TK. Jesteśmy jedynym ugrupowaniem, które przedstawia merytoryczne rozwiązanie obecnego kryzysu konstytucyjnego. Sejmowe partie, poza kłótniami i podsycaniem sporu nie prezentują żadnych konstruktywnych rozwiązań tego problemu. Kukiz'15 wie jakrozstrzygnąć obecny kryzys. Na zaproszenie naszego klubu dziś odbyło się spotkanie z przedstawicielami pozostałych klubów parlamentarnych w sprawie propozycji zmian w konstytucji zaproponowanych przez Kukiz'15. Pod projektem Kukiz'15 zmian w Konstytucji RP podpisali się posłowie klubu PiS. Pozostałe deklarują życzliwość. 

Nasz projekt zmian w konstytucji przewiduje: 
wybór sędziów TK kwalifikowaną większością 2/3 głosów, 
zwiększenie składu TK z 15 do 18 członków ,
 o zgodności ustawy o TK z konstytucją decyduje Sąd Najwyższy,
 po wprowadzeniu tych zmian, wybieramy cały skład TK na nowo.

#potrafiszpolsko 
 Trzymajcie kciuki, bo Kukiz'15 jest naprawdę blisko, żeby ten partyjny spór zakończyć.

więcej

Jednym z podstawowych praw człowieka jest prawo do obrony siebie i swojej rodziny. Ten, kto pozbawia obywateli środków samoobrony jest stronnikiem przestępców. 

Prezentujemy oficjalne stanowisko Klubu Poselskiego Kukiz '15 wobec projektu unijnej dyrektywy ograniczającej dostęp do broni, podpisane przez Przewodniczącego Klubu – Pawła Kukiza :)

#PotrafiszPolskoSięBronić

więcej

Rozpoczyna się długa walka o zmiany ustrojowe Polski.

więcej
« poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna »

Facebook