W Sejmie

W Sejmie jako Poseł pracuję w nastepujących komisjach:

- Komisji Kultury i Środków Przekazu

- Komisji Łączności z Polakami za granicą

- Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 

PO i Nowoczesna poparły utrzymanie przez PiS obowiązku meldunkowego! Tylko Kukiz '15 sprzeciwił się temu komunistycznemu reliktowi!

więcej

PiS (wspólnie z Gowinem i jego "republikanami") właśnie przyjął projekt podnoszący kolejne podatki, m.in. podatek ryczałtowy od wynajmu mieszkań i wprowadzający podatek od galerii handlowych (natychmiast zostanie przerzucony na klientów).

To by było na tyle jeśli chodzi o wolnorynkowe idee środowiska Gowina w rządzie PIS-u.

więcej

Polska ma jeden z najniższych w Europie współczynników posiadania broni w przeliczeniu na jednego obywatela. 

"Możliwie szeroki, aczkolwiek ściśle kontrolowany dostęp praworządnych obywateli do broni stanowi z jednej strony gwarancję poszanowania swobód obywatelskich, a z drugiej jest ważnym elementem zapewnienia bezpieczeństwa państwowego. Wszystkie kraje Unii Europejskiej dopuszczają swoich obywateli do broni palnej, traktowanej jako naturalny przedmiot związany z rozwojem cywilizacji europejskiej, służący w chwili obecnej do realizacji pasji o charakterze hobbystycznym. Szeroko rozumiane strzelectwo, tak sportowe, jak rekreacyjne, myślistwo, kolekcjonerstwo broni – a także ruch rekonstruktorski, odtwarzania wydarzeń historycznych – są równoprawną składową kultury europejskiej oraz elementem tożsamości naszego kontynentu."

więcej

Dobra wiadomość dla wszystkich miłośników koncertów. 

Dzięki mojej interwencji UOKiK podjął działania celem sprawdzenia czy przy dużych "stadionowych" koncertach, które odbyły się w ostatnich latach, organizatorzy manipulowali wielkością stref biletowych.

więcej

W lutym 2016 złożyliśmy projekt likwidacji gabinetów politycznych. Po 19 miesiącach sukces! Znikną gabinety w samorządach.

To pierwsza od niemal 30 lat uchwała zmniejszająca zatrudnienie w administracji państwowej. Do tej pory partie polityczne jedynie tworzyły dodatkowe stanowiska pracy dla swoich działaczy.

Gabinety polityczne to nic innego, jak utrzymywane z pieniędzy podatników synekury partyjne. Stanowiska asystentów i doradców samorządowców wprowadzono w 2009 roku. Od tamtej pory samorządowe gabinety polityczne zatrudniały ok. 10 tysięcy osób bez weryfikowania ich kompetencji i kwalifikacji. To także kolejne miliony z pieniędzy podatników, które służyły utrzymaniu partii politycznych.

Dzięki inicjatywie Kukiz’15 miliony złotych zostaną w kieszeniach obywateli. To pierwszy krok w ograniczeniu przerośniętej administracji państwowej. Pierwotny projekt ustawy zakładał również likwidację gabinetów politycznych w rządzie i ministerstwach, nie został on jednak zaaprobowany przez parlamentarną większość.

więcej

Wczoraj pod osłoną nocy i w tle partyjnej awantury o sądownictwo PiS uchwalił projekt #WodaPlus i uderza w Obywateli podwyżkami opłat za wodę! Nie udało im się z projektem #BenzynaPlus, który z Waszą pomocą udało się zablokować, więc sięgają do kieszeni Polaków innymi podwyżkami. Powiedzieć, że to skandal to powiedzieć mało. Po kieszeni w ciągu kolejnych lat dostaną wszyscy Polacy, a głównie rolnicy, przedsiębiorcy, producenci żywności oraz branża turystyczna. Tak kolejna władza traktuje Obywateli!#StopPartiokracji

więcej

Po raz kolejny nasz opór się opłacił i podobnie jak w przypadku projektu #KorytoPlus, tak i #BenzynaPlus zostały wycofane z Sejmu. Dziękujemy za olbrzymie zaangażowanie wszystkim obywatelom. Jestem przekonana, że rząd nie poszedłby po rozum do głowy, gdyby nie zdecydowana reakcja Polaków.

więcej

Nasza poprawka zmienia dla spółdzielni największą rzecz - żeby o rok nie przedłużać tych fikcyjnych lustracji prezesów robionych przez prezesów. Lustracje muszą być robione przez osoby niezależne. Tylko wtedy zostaną wykazane nieprawidłowości w spółdzielniach. W innym wypadku może nas czekać większa afera niż Amber Gold.

więcej

Facebook