W Sejmie

W Sejmie jako Poseł pracuję w nastepujących komisjach:

- Komisji Kultury i Środków Przekazu

- Komisji Łączności z Polakami za granicą

- Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi

 

Na Uniwersytcie Warszawskim odbyło się wysłuchanie obywatelskie ustawy zmieniającej ordynację wyborczą do samorządu. W trakcie 4 minutowego przemówienia przedstawiałam zarzuty wobec ustawy, m.in. wykluczanie niepełnosprawnych przez likwidację głosowania korespondencyjnego, wprowadzanie zmian w bardzo krótkim czasie, wysuwanie fałszywych zarzutów wobec ordynacji większościowej oraz brak jakichkolwiek konsultacji społecznych. Wydarzenie organizowały w dużej mierze środowiska zrzeszające samorządowców, m.in.  Kongres Ruchów Miejskich, Ogólnopolskie Porozumienie Organizacji Samorządowych, Unia Metropolii Polskich, Unia Miasteczek Polskich, Związek Gmin Wiejskich Rzeczpospolitej Polskiej, Związek Miast Polskich, Związek Powiatów Polskich, Związek Województw Rzeczpospolitej Polskiej. 

 

Nagranie dostępne na YT: https://www.youtube.com/watch?v=faM8NQ11BAM

więcej

Wraz z klubem poselskim Kukiz '15 złożyłam projekt ustawy o kołach gospodyń wiejskich, który rozszerza możliwości finansowania kół.

Mam nadzieję, że interes partyjny nie weźmie górę i ustawa zostanie uchwalona. Jest to niewielka zmiana, ale bardzo znacząca dla funkcjowania kół. Zostaną one potraktowane podobnie jak stowarzyszenia i będą mogły starać się o 1%.

Numery druku to 2037.

Link do ustawy poniżej:

http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/druk.xsp?nr=2037

więcej


PiS złożyło w Sejmie anty-obywatelski projekt zmiany ordynacji samorządowej, który zakłada likwidację JOW-ów w samorządach i jest jednym wielkim bublem prawnym, co poświadcza podsumowanie projektu przez PKW. Jako ruch obywatelski Kukiz'15 z całą mocą bronimy interesu Obywateli, dlatego złożyliśmy projekt wprowadzający JOW-y na wszystkich szczeblach samorządu.
Wczoraj w Sejmie na naszej konferencji ws. zmiany ordynacji samorządowej było Was pół tysiąca i pokazaliście partyjnej władzy próbkę siły Obywateli. Teraz też potrzebujemy Waszego wsparcia, dlatego prosimy o udostępnianie! Wspólnymi siłami możemy zatrzymać to partyjne zawłaszczanie państwa i zachować samorządy dla Obywateli! #ObronimyJOWy #PotrafiszPolsko

więcej

PiS po raz kolejny zablokowało nasz projekt ustawy zakazujący propagowania banderyzmu. Równo rok temu odbyło się pierwsze czytanie projektu. Mieliśmy nadzieję, że już na tym posiedzeniu prace ruszą, ale nagle został zdjęty z posiedzenia Sejmu. Powiedzieć, że to skandal to powiedzieć mało. Jaki był tego powód? Nieoficjalnie powiedziano nam, że Prezydent Duda jedzie na Ukrainę i strona polska obawia się o atmosferę. Jak długo jeszcze polski rząd będzie uciekał od prawdy historycznej i ulegał narracji banderowskiej? Tej zbrodniczej ideologii musimy powiedzieć stanowcze NIE! 

 

więcej
PiS wraca do programu #KorytoPlus! W 2018 roku rekordowe wydatki na kancelarie Sejmu i Senatu przekroczą 800 milionów złotych! Na co chcą przeznaczyć tak horrendalne wydatki? Między innymi na stołki dla swoich urzędników, zatrudnienie armii kucharzy, czy podwojenie liczby ochroniarzy.
Ale kto bogatemu zabroni prawda? Służba zdrowia na skraju zapaści, personel medyczny wyjeżdża za granicę poszukiwaniu godnych zarobków, ale na własne partyjne zachcianki, luksusy i swoich urzędników zawsze znajdą się pieniądze. Z Waszych podatków. 
Rok temu wspólnymi siłami zablokowaliśmy ogromne podwyżki pensji dla rządzących, teraz też nie odpuścimy. Ale potrzebujemy Waszego wsparcia! Dlatego apelujemy o UDOSTĘPNIANIE! Niech jak najwięcej Obywateli się dowie. DOŚĆ marnotrawstwa pieniędzy Polaków!#StopPartiokracji
więcej

PO i Nowoczesna poparły utrzymanie przez PiS obowiązku meldunkowego! Tylko Kukiz '15 sprzeciwił się temu komunistycznemu reliktowi!

więcej

PiS (wspólnie z Gowinem i jego "republikanami") właśnie przyjął projekt podnoszący kolejne podatki, m.in. podatek ryczałtowy od wynajmu mieszkań i wprowadzający podatek od galerii handlowych (natychmiast zostanie przerzucony na klientów).

To by było na tyle jeśli chodzi o wolnorynkowe idee środowiska Gowina w rządzie PIS-u.

więcej

Polska ma jeden z najniższych w Europie współczynników posiadania broni w przeliczeniu na jednego obywatela. 

"Możliwie szeroki, aczkolwiek ściśle kontrolowany dostęp praworządnych obywateli do broni stanowi z jednej strony gwarancję poszanowania swobód obywatelskich, a z drugiej jest ważnym elementem zapewnienia bezpieczeństwa państwowego. Wszystkie kraje Unii Europejskiej dopuszczają swoich obywateli do broni palnej, traktowanej jako naturalny przedmiot związany z rozwojem cywilizacji europejskiej, służący w chwili obecnej do realizacji pasji o charakterze hobbystycznym. Szeroko rozumiane strzelectwo, tak sportowe, jak rekreacyjne, myślistwo, kolekcjonerstwo broni – a także ruch rekonstruktorski, odtwarzania wydarzeń historycznych – są równoprawną składową kultury europejskiej oraz elementem tożsamości naszego kontynentu."

więcej
« poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna »

Facebook