W regionie

Jako Poseł w regionie wnoszę interpelacje i zapytania poselskie w istotnych dla regionu sprawach oraz interweniuję w imieniu obywateli do władz samorządowych i instytucji publicznych. Poza uprawnieniami formalnymi wspieram działalność charytatywną i aktywizującą lokalne społeczności. 

W weekend 16-17 lipca odbył się rajd integracyjny Oddziału 14 Stowarzyszenia na rzecz nowej Konstytucji Kukiz'15,  na szlaku Folusz-Wołowiec w Beskidzie Niskim.

Mimo niesprzyjającej aury członkowie stowarzyszenia ochoczo przemierzali tereny Magurskiego parku Narodowego.

Po zejściu ze szlaku, w gościnnych progach Państwa Krasuskich z Wołowca, uczestnicy rajdu rozmawiali o problemach życia codziennego mieszkańców Ziemi Gorlickiej, Sądecczyzny i Podhala.

Rozmowy dotyczyły m.in. problemów w poszczególnych gminach, np. kwestii integracji mniejszości romskiej, dostępu do Internetu w mniejszych miejscowościach, legalizacji sprzedaży śliwowicy łąckiej, wydobyciu ropy, turystyce, o propozycjach dla młodych ludzi.

W toku dyskusji pojawiło się  wiele nowych ciekawych pomysłów, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy w ramach naszego Stowarzyszenia

więcej

W 73 rocznicę tzw. krwawej niedzieli ulicami Nowego Sącza przeszedł II Marsz Wołyński upamiętniający ofiary masowej zbrodni dokonanej przez nacjonalistów ukraińskich na ludności polskiej z Kresów Wschodnich II Rzeczypospolitej. W marszu uczestniczyło ok. 100 osób, wśród których była również Poseł na Sejm RP Elżbieta Borowska.

Marsz poprzedziła uroczysta msza św. w Bazylice św. Małgorzaty w intencji ofiar nacjonalistów ukraińskich na Wołyniu i w Małopolsce Wschodniej. Eucharystii przewodniczył ks. proboszcz Jerzy Jurkiewicz. W homilii mówił on m.in. o potrzebie pojednania polsko-ukraińskiego w Roku Miłosierdzia Bożego.

Następnie uczestnicy marszu przeszli ulicami Nowego Sącza pod Pietę Sądecką. Pod pomnikiem złożono okolicznościowe wiązanki kwiatów. W trakcie krótkich wystąpień obecni na marszu przedstawiciele ruchu narodowego potępili obóz rządzący za blokowanie w Sejmie uchwały o ludobójstwie ukraińskim na Wołyniu.

więcej

Szósta doba zbiórki podpisów w Zakopanem dobiegła końca. Akcja zbierania podpisów pod wnioskiem o rozpisanie referendum w sprawie przyjęcia uchodźców trwa od 2 lipca. Jakie są dotychczasowe efekty pracy naszych wolontariuszy? Pomimo niesprzyjającej momentami pogody liczba chętnych do składania podpisów rośnie w siłę. Nasi wspaniali przyjaciele dają z siebie wszystko! Trzeci dzień w Zakopanem to był dla nich czas intensywnej pracy. Od rana do nocy! Dziesiątki odbytych rozmów, sympatyczna wizyta Straży Miejskiej i mnóstwo oznak poparcia. Czwartego dnia zbiórki turyści tłumnie wsparli naszą akcję referendalną. Łączna ilość podpisów wyniosła prawie 1000 podpisów! W kolejnym dniu zebrano następne 350 podpisów! Szóstego dnia zbiórka odbyła się pod Gubałówką. Do naszych wolontariuszy dołączyli działacze Ruchu Kukiz’15 z innych regionów Polski. W przeciągu kilku godzin zebrali kolejne 330 podpisów. Praca zespołowa przynosi świetne efekty! 

Praca naszych wolontariuszy to dla nas najlepsza promocja z możliwych. Ich postawa i otwartość na ludzi to właściwy przekaz informacji, który dla Ruchu Kukiz’15 jest bezcenny.Organizując akcję zbierania podpisów chcemy uświadomić obywateli, że w sprawach społecznych, finansowych czy gospodarczych powinni decydować oni sami, a nie politycy, którzy niejednokrotnie wydają pieniądze podatników niezgodnie z przeznaczeniem. Chcemy, aby dzień referendalny był takim dniem w roku, podczas którego decyzje społeczeństwa będą stanowiły obowiązujące w Polsce prawo. Decyzje, które mogliby wyrażać poprzez oddanie swojego głosu w referendum. Dzisiaj zbieramy podpisy, które w głównej mierze dotyczą tematyki bezpieczeństwa społeczeństwa polskiego oraz kwestii finansowej naszego państwa. Te podpisy, które teraz zbierają nasi wolontariusze mogą być krokiem milowym do tego, aby ustanowić dzień referendalny DNIEM OBYWATELI. Dołącz do nas! Wesprzyj nas w naszych działach! Buduj Polskę razem z nami!

W zbiórce uczestniczyli/uczestniczą: Piotr Kubiczek – główny koordynator grupy wyjazdowej, Łukasz Barski, Joanna Gębala, Justyna Pyszny, Zbigniew Smykla, Mateusz Gortal, Daniel Fryda, Bartosz Różak, Mateusz Koszyk, Adam Poręba. Serdecznie podziękowania za wytrwałość i poświęcenie! Dziękujemy wszystkim, którzy „noszą” Polskę w sercu!

więcej

Powoli dobiega końca XXII Zjazd i Pielgrzymka Kresowian na Jasną Górę. Kresowianie przed figurą Matki Bożej oddali hołd ofiarom ludobójstwa, dokonanego przez Ukraińską Powstańczą Armię. Na Jasnej Górze odprawiona została także msza święta za wypędzonych, poległych i pomordowanych na Wschodzie, a homilię wygłosił ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Z przykrością muszę jednak stwierdzić, że w tym roku na Jasnej Górze nie było przedstawicieli partii rządzącej. Być może dlatego, że debata zdominowana była tematem ludobójstwa na Wołyniu, a posłowie PiS wolą unikać dyskusji na ten temat, czego dali wyraz już niejednokrotnie. Natomiast nie ulega wątpliwości czego od partii rządzącej oczekują sami kresowiacy – ustawy, która nazwie rzeczy po imieniu i która upamiętni ofiary tej strasznej zbrodni raz na zawsze. 

więcej

Poseł Elżbieta Borowska przyjęła zaproszenie do Komitetu Honorowego XVIII Festynu Parafialnego w parafii św. Jadwigi Królowej w Gorlicach.

Impreza organizowana jest co roku od momentu powstania parafii na Zawodziu w Gorlicach. Jest to wspaniała okazja do ciekawego i aktywnego spędzenia czasu zarówno dla dzieci jak również młodzieży i dorosłych.

W ramach tegorocznego Festynu świetlica parafialna "Przystań" zorganizowała konkurs plastyczny "Mój szkolny kolega z misji". Jurorem tego konkursu została Poseł Elżbieta Borowska, która wybrała i nagrodziła najlepsze pracy przygotowane przez dzieci. 

więcej

Dzisiaj miałam okazję być na XVIII Festynie Parafialnym Kościoła pod wezwaniem świętej Jadwigi Królowej w Gorlicach. Świetlica parafialna "Przystań" zorganizowała konkurs plastyczny "Mój szkolny kolega z misji". Jako członek jury w piątek wybierałam spośród kilkuset prac te najlepsze. 
Na zdjęciu praca, która mnie wyjątkowo urzekła ze względu na wesołego lwa i sympatyczną żyrafę :)

więcej

Dzisiaj w Szymbarku koło Gorlic obchodzimy Małopolskie Dni Osób Niepełnosprawnych na pikniku integracyjnym. Przy okazji przypominam o projekcie ustawy Kukiz'15, która zamiast ubezwłasnowolnienia wprowadza opiekuna medycznego i prawnego.

więcej

Nie wszyscy z Państwa wiedzą, że co roku w ramach kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”, która trwa już nieprzerwanie od 2001 roku, obchodzimy święto czytania – Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Tydzień Czytania mobilizuje do aktywnej promocji czytelnictwa ponad 9 tys. wolontariuszy kampanii czytania oraz szkoły i różnego rodzaju instytucje, a także społeczeństwo w całej Polsce. W wielu, szczególnie małych miejscowościach, Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym i często jedynym znaczącym wydarzeniem kulturalnym, w którym udział biorą lokalne osobowości, przedstawiciele samorządu, mediów i artystów.  

We wtorek, 31 maja br. miałam przyjemność uczestniczyć w akcji czytania dzieciom w Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej w Bieczu. Dla mnie osobiście czytanie zawsze było niesamowitą frajdą.  Ze szczególnym sentymentem wspominam takie lektury z dzieciństwa jak: "Dzieci z Bullerbyn", "Puc, Bursztyn i goście", "Mitologię" Parandowskiego oraz całą serię Jeżycjady.

Nikogo chyba nie trzeba przekonywać, jak ważne w rozwoju dziecka jest głośne czytanie książek. Głośne czytanie zaspakaja potrzeby emocjonalne najmłodszych i przynosi im ogromną radość, pozostawia cudowne wspomnienia oraz wyrabia nawyk sięgania po książki. I najważniejsze: nic nie kosztuje.

Dlatego czytajmy dzieciom, codziennie minimum 20 minut!

więcej

Facebook