W regionie

Jako Poseł w regionie wnoszę interpelacje i zapytania poselskie w istotnych dla regionu sprawach oraz interweniuję w imieniu obywateli do władz samorządowych i instytucji publicznych. Poza uprawnieniami formalnymi wspieram działalność charytatywną i aktywizującą lokalne społeczności. 

Grupa pacjentów z Gorlic, zaniepokojona o swoje dalsze leczenie, zwróciła się do mnie z prośbą o podjęcie interwencji poselskiej dotyczącej trudności z dostępem do zabiegów rehabilitacyjnych.

Okazuje się, że w Gorlicach podmioty prywatne nie otrzymały kontraktu z NFZ, co może wydłużyć czas oczekiwania na rehabilitację nawet o 1,5 roku. 

Po zapoznaniu się ze sprawą postanowiłam skierować pismo do Dyrektora Małopolskiego Oddziału NFZ w Krakowie, w celu uzyskania stosownych informacji i wyjaśnień.

więcej

Na prośbę mieszkańców wsi Kobylanka, Dominikowice i Sękowa zwróciłam się do Starosty Gorlickiego – Pana Karola Górskiego z prośbą o uwzględnienie wniosku mieszkańców w sprawie budowy chodnika w drodze powiatowej 1468 Gorlice – Dominikowice w Kobylance, na odcinku skrzyżowania z drogą gminną Łąki – Brzezina do skrzyżowania z drogą Wojewódzką Gorlice – Dukla.

To bardzo newralgiczny odcinek drogi, gdzie na przestrzeni dwóch ostatnich lat doszło do kilku poważnych kolizji i wypadków z udziałem pieszych.

więcej

Jakiś czas temu zwróciłam się do Prokuratora Generalnego o objęcie nadzorem postępowania ws. składowiskach toksycznych odpadów w Gorlicach.

W dniu dzisiejszym otrzymałam informację, że Prokuratura Krajowa nie zajmie się sprawą, ale moje pismo zostało przekazane do Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Liczę na to, że obejmie ona nadzór nad tym, niezwykle istotnym dla Gorlic, postępowaniem.

więcej

Pragnę podziękować Panu Arturowi Socha, który zgłosił się do mnie do biura z pomysłem, aby wyrazić wdzięczność za walkę o Polskę Panu Eugeniuszowi Radomskiemu ps. "Zając".

Na naszą prośbę, żeby powstały zdjęcia z podziękowaniem i żeby powstał album odpowiedziało wiele osób naszego miasta. 

Byliśmy wzruszeni, że mogliśmy osobiście wręczyć Panu Eugeniuszowi album. To niesamowite przeżycie. Zwłaszcza cieszyło to, że tak wiele młodych osób wzieło udział w akcji.

200 lat Panie Eugeniuszu! :)

więcej

O naszej akcji więcej przeczytacie w poście poniżej

I na stronie -> https://www.facebook.com/podziekuj.za.wolnosc/?ref=ts&fref=ts

 
 
więcej

Już po raz drugi mogłam z okazji Narodowego Czytania Dzieciom spędzić ten dzień w bibliotece w Bieczu. 

Dziękuję organizatorom, mam nadzieję, że w przyszlym roku znowu będę miała okazję trochę poczytać. :)

więcej

Pierwsze pytanie jakie może się nasunąć to... komu dziękujemy?

Pewnie wielu z was nie wie, że od 1946 roku w Gorlicach mieszka kombatant, Powstaniec Warszawski. Dzisiaj, niemal 98 letni człowiek, prowadzi spokojne życie. Ale 73 lata temu przeżył prawdziwe piekło. Plutonowy Podchorąży ps. "Zając" wraz z kilkunastoma tysiącami żołnierzy Armii Krajowej, 1 Sierpnia 1944 roku ruszył do walki, w bezlitosny bój o przyszłość naszej Ojczyzny.

Nie wchodźmy w dyskusję, czy Powstanie Warszawskie miało sens, czy nie. Pamiętajmy, że do boju ruszyli zwykli ludzie, dla których Ojczyzna była najwyższą wartością.

Okażmy szacunek prostemu żołnierzowi, "Zającowi", za poświęcenie i niezłomną postawę w okresie niemieckiej, nazistowskiej okupacji oraz podczas samego Powstania.

Z postępami w akcji można się zapoznać także na fb - https://www.facebook.com/podziekuj.za.wolnosc/

więcej

Mieszkańcy Gorlic po raz kolejny zwrócili się do mnie z prośbą o interwencję w sprawie symboli i odniesień do Polski Ludowej, które znajdują się w naszej przestrzeni publicznej.

Tym razem chodzi o tablicę pamiątkową, jaka znajduje się w Gorlickim Centrum Kultury, czyli w instytucji, w której powinniśmy tych syboli nie oglądać.

Skierowałam stosowne pismo do burmistrza Gorlic i mam nadzieję, że tablica zostanie zmieniona. 

więcej

Facebook