W regionie

Jako Poseł w regionie wnoszę interpelacje i zapytania poselskie w istotnych dla regionu sprawach oraz interweniuję w imieniu obywateli do władz samorządowych i instytucji publicznych. Poza uprawnieniami formalnymi wspieram działalność charytatywną i aktywizującą lokalne społeczności. 

Dzisiaj odbyła się w Gorlicach msza w intencji ofiar stanu wojennego. 13 grudnia minie 36. rocznica jego wprowadzenia. W trakcie jego trwania internowano łącznie 10 131 działaczy związanych z „Solidarnością”, a życie straciło około 40 osób. Do dzisiaj wiele spraw pozostaje niewyjaśnionych, chociażby zamordowanie ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana "Solidarności", co było pokłosiem roku 81'. Gdy zabrałam głos podkreśliłam jak ważne jest, aby dzisiaj w Polsce dokonała się sztafeta pokoleń, by te cenne wartości, którymi się wówczas kierowano przekazywać młodym ludziom i czynić ich współodpowiedzialnych za los Ojczyzny i pamięć narodową.

więcej

Zapraszam w imeniu organizatorów. :)

więcej
Wraz z moimi pracownikami dołączamy do zbiórki dla Domu Dziecka w Klęczanach organizowanej przez Uczniowski Klub Sportowy Gladiator.
 
Od dzisiaj do 18.12.2017 rusza zbiórka! Zbieramy:
- słodycze
- przybory szkolne
- ubrania ( pod warunkiem, że są w dobrym stanie ) dla młodzieży szkolnej
- piłki
- gry planszowe, puzzle
- i wszystko co wg Was przyda się dzieciakom :)
 
Wszystkie dary można składać w punkcie głównym zbiórki w Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie ul. Armii Krajowej 19 u trenera Amadeusza Kwiatkowskiego.
Kolejnym punktem zbiórki są biura poselskie Kukiz '15 w Gorlicach i w Nowym Sączu. Odbieramy dary w godzinach pracy biur.
W razie pytań organizatorzy proszą o kontakt: 503-523-883
więcej

Razem ze Stowarzszeniem Beskidzka Inicjatywa Społeczna rozpoczynam zbiórkę dla Justynki chorej na autyzm. 

Leczenie polega na przeprowadzenie 3 cykli terapii aminokwasami, terapia zostanie przeprowadzona w czeskiej Pradze.

Justynka ma 17 lat. W wieku dwóch lat zdiagnozowano u niej autyzm atypowy. Jej rozwój umysłowy jest na poziomie 4-6 letniego dziecka.

Jest objęta stałą opieką psychiatryczną, psychologiczną, logopedyczną i różnego rodzaju terapiami. Jak dotąd stosowane u Justynki leczenie farmakologiczne nie przynosi rezultatów.

Bardzo prosimy o wsparcie, mamy nadzieję, że zebrane pieniądze będą wspaniałym prezenten dla Justynki.

więcej

Grupa pacjentów z Gorlic, zaniepokojona o swoje dalsze leczenie, zwróciła się do mnie z prośbą o podjęcie interwencji poselskiej dotyczącej trudności z dostępem do zabiegów rehabilitacyjnych.

Okazuje się, że w Gorlicach podmioty prywatne nie otrzymały kontraktu z NFZ, co może wydłużyć czas oczekiwania na rehabilitację nawet o 1,5 roku. 

Po zapoznaniu się ze sprawą postanowiłam skierować pismo do Dyrektora Małopolskiego Oddziału NFZ w Krakowie, w celu uzyskania stosownych informacji i wyjaśnień.

więcej

Na prośbę mieszkańców wsi Kobylanka, Dominikowice i Sękowa zwróciłam się do Starosty Gorlickiego – Pana Karola Górskiego z prośbą o uwzględnienie wniosku mieszkańców w sprawie budowy chodnika w drodze powiatowej 1468 Gorlice – Dominikowice w Kobylance, na odcinku skrzyżowania z drogą gminną Łąki – Brzezina do skrzyżowania z drogą Wojewódzką Gorlice – Dukla.

To bardzo newralgiczny odcinek drogi, gdzie na przestrzeni dwóch ostatnich lat doszło do kilku poważnych kolizji i wypadków z udziałem pieszych.

więcej

Jakiś czas temu zwróciłam się do Prokuratora Generalnego o objęcie nadzorem postępowania ws. składowiskach toksycznych odpadów w Gorlicach.

W dniu dzisiejszym otrzymałam informację, że Prokuratura Krajowa nie zajmie się sprawą, ale moje pismo zostało przekazane do Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Liczę na to, że obejmie ona nadzór nad tym, niezwykle istotnym dla Gorlic, postępowaniem.

więcej

Pragnę podziękować Panu Arturowi Socha, który zgłosił się do mnie do biura z pomysłem, aby wyrazić wdzięczność za walkę o Polskę Panu Eugeniuszowi Radomskiemu ps. "Zając".

Na naszą prośbę, żeby powstały zdjęcia z podziękowaniem i żeby powstał album odpowiedziało wiele osób naszego miasta. 

Byliśmy wzruszeni, że mogliśmy osobiście wręczyć Panu Eugeniuszowi album. To niesamowite przeżycie. Zwłaszcza cieszyło to, że tak wiele młodych osób wzieło udział w akcji.

200 lat Panie Eugeniuszu! :)

więcej
« poprzednia 1 2 3 4 5 6 ... 8 następna »

Facebook