W regionie

Jako Poseł w regionie wnoszę interpelacje i zapytania poselskie w istotnych dla regionu sprawach oraz interweniuję w imieniu obywateli do władz samorządowych i instytucji publicznych. Poza uprawnieniami formalnymi wspieram działalność charytatywną i aktywizującą lokalne społeczności. 

W niedzielę w Parku Miejskim w Gorlicach po raz trzeci odbył się Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Jego koordynatorem był Mateusz Koszyk we współpracy z UM Gorlice. To jedno z największych wydarzeń sportowo-patriotycznych w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Biegi odbywają się w wielu miastach w całym kraju. 

więcej

W związku z kolejnym pożarem na terenie Zakładu Zagospodarowania Odpadów Empol w Gorlicach wraz z moimi współpracownikami wystosowaliśmy kilka pism:
1. do Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Usług Komunalnych EMPOL - w sprawie zabezpieczeń przeciwpożarowych, działań podjętych po ostatnich pożarach, odpowiedzialności za powtarzające się pożary;
2. Prokuratora Rejonowego w Gorlicach - w sprawie zbadania powtarzających się pożarów i zbadania odpowiedzialności firmy Empol;
3. Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska - w sprawie zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców Gorlic oraz czynności kontrolnych w zakładzie;
4. Okręgowego Inspektora Pracy - w sprawie przestrzegania norm prawa pracy oraz zasad bhp w zakładzie.

 

Każdy taki pożar zagraża bezpieczeństwu i zdrowiu mieszkańców miasta Gorlice i okolicznych miejscowości, a przede wszystkim pracownikom Zakładu Gospodarowania Odpadami w Gorlicach. 

więcej

Po raz kolejny w Gorlicach odbył się Bieg Tropem Wilczym. W ten sposób uczestnicy oddali hołd żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego, działającego w latach 1944-1963. 

W tym roku udział wzięło 118 uczestników - najmłodszy miał 7, a najstarszy 76 lat. Wszystkim biegaczom należą się gratulacje. To największy bieg pamięci w Polsce.

 

więcej

W niedzielę poprzedzającą święta Bożego Narodzenia na bieckim rynku odbył się bożonarodzeniowy jarmark i wspólna wigilia. Wraz z burmistrzem miasta Mirosławem Wędrychowiczem miałam przyjemność złożyć mieszkańcom miasta i gminy świąteczne życzenia.

więcej

Dzisiaj odbyła się w Gorlicach msza w intencji ofiar stanu wojennego. 13 grudnia minie 36. rocznica jego wprowadzenia. W trakcie jego trwania internowano łącznie 10 131 działaczy związanych z „Solidarnością”, a życie straciło około 40 osób. Do dzisiaj wiele spraw pozostaje niewyjaśnionych, chociażby zamordowanie ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana "Solidarności", co było pokłosiem roku 81'. Gdy zabrałam głos podkreśliłam jak ważne jest, aby dzisiaj w Polsce dokonała się sztafeta pokoleń, by te cenne wartości, którymi się wówczas kierowano przekazywać młodym ludziom i czynić ich współodpowiedzialnych za los Ojczyzny i pamięć narodową.

więcej

Zapraszam w imeniu organizatorów. :)

więcej
Wraz z moimi pracownikami dołączamy do zbiórki dla Domu Dziecka w Klęczanach organizowanej przez Uczniowski Klub Sportowy Gladiator.
 
Od dzisiaj do 18.12.2017 rusza zbiórka! Zbieramy:
- słodycze
- przybory szkolne
- ubrania ( pod warunkiem, że są w dobrym stanie ) dla młodzieży szkolnej
- piłki
- gry planszowe, puzzle
- i wszystko co wg Was przyda się dzieciakom :)
 
Wszystkie dary można składać w punkcie głównym zbiórki w Zespole Szkół Zawodowych w Grybowie ul. Armii Krajowej 19 u trenera Amadeusza Kwiatkowskiego.
Kolejnym punktem zbiórki są biura poselskie Kukiz '15 w Gorlicach i w Nowym Sączu. Odbieramy dary w godzinach pracy biur.
W razie pytań organizatorzy proszą o kontakt: 503-523-883
więcej

Razem ze Stowarzszeniem Beskidzka Inicjatywa Społeczna rozpoczynam zbiórkę dla Justynki chorej na autyzm. 

Leczenie polega na przeprowadzenie 3 cykli terapii aminokwasami, terapia zostanie przeprowadzona w czeskiej Pradze.

Justynka ma 17 lat. W wieku dwóch lat zdiagnozowano u niej autyzm atypowy. Jej rozwój umysłowy jest na poziomie 4-6 letniego dziecka.

Jest objęta stałą opieką psychiatryczną, psychologiczną, logopedyczną i różnego rodzaju terapiami. Jak dotąd stosowane u Justynki leczenie farmakologiczne nie przynosi rezultatów.

Bardzo prosimy o wsparcie, mamy nadzieję, że zebrane pieniądze będą wspaniałym prezenten dla Justynki.

więcej
« poprzednia 1 2 3 4 5 6 ... 9 następna »

Facebook