O mnie

Urodziłam się w Gorlicach w 1988 roku. Obecnie mieszkam w Kobylance, słynącej z pięknego Sanktuarium. Ukończyłam gorlickie Liceum im. Marcina Kromera w Gorlicach oraz Instytut Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (dyplom z wyróżnieniem). W czasie studiów trzykrotnie zostałam wyróżniona stypendystką Centrum im. Jana Pawła II. Nigdy nie należałam do żadnej partii politycznej.

Po maturze wyjechałam do Wielkiej Brytanii, żeby zarobić na studia, na które się tam dostałam. Jednak pod wpływem tęsknoty za rodziną wróciłam do Polski i podjęłam studia na Uniwersytecie Warszawskim. W trakcie studiów aktywnie tworzyłam ruch akademicki biorąc udział w wielu inicjatywach, organizując seminaria z ekspertami i wyjazdy naukowe. Doświadczenie zawodowe zdobywałam prowadząc na uniwersytecie organizację promującą patriotyzm oraz rozwijającą wiedzę i umiejętności zawodowe młodych ekspertów w zakresie bezpieczeństwa. Udzielałam się także w organizacjach pozarządowych zajmujących się niepełnosprawnymi (m.in. koordynując ceremonię otwarcia Europejskich Letnich Igrzysk Olimpiad Specjalnych w 2010 roku) oraz odbywając staż w Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego zajmując się tam kwestiami bezpieczeństwa i polityki zagranicznej. Pracowałam również w sektorze prywatnym, m.in. w firmach zajmujących się szkoleniami dla biznesu oraz organizacją imprez masowych.

Obecnie doktoryzuje się na Uniwersytecie Warszawskim w zakresie ochrony polskiego dziedzictwa kulturowego na Kresach, a także prowadzę badania naukowe dotyczące polityki kulturalnej oraz patologii w administracji publicznej. Prywatnie jestem miłośniczką turystyki pieszej, zwłaszcza w górach.

W sierpniu zostałam liderem listy KWW Kukiz’15 w Okręgu 14 – Nowy Sącz, gdzie po raz pierwszy Gorlice dostały tak wysoką pozycję na jakiejkolwiek liście.  

Sprawuję funkcję sekretarza Klubu Poselskiego Kukiz '15 oraz wiceprzewodniczącej Klubów Młodych Kukiz '15. Jestem także Prezesem Stowarzyszenia na rzecz nowej Konstytucji w okręgu 14 (Nowy Sącz). 

Jestem członkiem sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu, Komisji Łączności z Polakami za granicą oraz Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 

  

Facebook