Wspierane inicjatywy

"Obecnie w wyborach do rady gminy obywatele wybierają swojego kandydata bezpośrednio Jednomandatowych Okręgach Wyborczych. Projekt autorstwa prawa i sprawiedliwości przewiduje likwidację JOW. Doprowadzi to do upartyjnienia samorządów, zablokuje bezpartyjnym kandydatom możliwość samodzietu lnego kandydowania i ograniczy bierne prawo wyborcze przez wprowadzenie ograniczonych list partyjnych. Projekt ten jest szkodliwy, antydemokratyczny i niszczy ideę istnienia samorządów, które powinny być rządzone przez obywateli, a nie władze partyjne. Chcemy, by PiS odrzucił ten projekt. Poprzyjcie i udostępnijcie dalej tę petycję!"

 

https://secure.avaaz.org/pl/petition/Jaroslaw_Kaczynski_posel_na_Sejm_RP_i_prezes_partii_Prawo_i_Sprawiedliwosc_W_trosce_o_Polskie_samorzady_ObronimyJOWy/

więcej

Proszę o wsparcie inicjatywy opiekunów dzieci niepełnosprawnych. Opiekunowie nie mogą dorabiać na swoje utrzymanie ponieważ stracą świadczenie pielęgnacyjne, które wynosi 520 albo 1406 złotych. 
Pokażmy olbrzymie wsparcie społeczne dla tej inicjatywy i składajmy podpisy pod petycją.

https://domtopraca.pl/

 
więcej

Serdecznie zapraszamy na koncert charytatywny w Gorlicach, który odbędzie się 21 lipca br. w Gorlicach. Będziemy kwestować na rzecz chorej Agnieszki. 

więcej

7 maja odbył się koncert charytatywny w Kobylance, którego gwiazdą wieczoru był Paweł Kukiz. Wystąpił także rewelacyjny saksofonista, pochodzący z Kobylanki Łukasz Dyczko, zespół Pogórzanie i orkiestra dęta z Dominikowic. Zbieraliśmy pieniądze na rzecz osób z chorobami nowotworowymi i stwardnieniem rozsianym. W organizację wydarzenia włączyło się wiele osób z naszej wsi, przede wszystkim sołtys Andrzej Skowronek wraz z Radą Sołecką, Stowarzyszenie Przyjaciół Kultury Persiina, nauczyciele z zespołu szkół w Kobylance, panie z kół gospodyń wiejskich i strażacy. Ja objęłam wydarzenie patronatem honorowym. Ciesze się, że mogłam trochę pomóc i wspólnie z mieszkańcami wsi bawić się na koncercie. 

więcej

Współorganizowaliśmy Bieg Tropem Wilczym w Gorlicach wraz z Urzędem Miasta Gorlice oraz Fundacją Potrafisz Polsko. 

więcej

KRÓTKO i NA TEMAT

W 2013 roku Fundacja Dziedzictwa Kulturowego rozpoczęła starania o renowację Kolegiaty Świętej Trójcy w Ołyce na Ukrainie. W roku 1991 władze ukraińskie przekazały kościół wspólnocie wiernych i znów jest on miejscem kultu religijnego.

Ten XVII-wieczny barokowy kościół, ufundowany za sprawą książąt Radziwiłłów, był uważany za najpiękniejszą polską świątynię na Wołyniu. Jest to unikatowy zabytek, jako że niemal całe jego wyposażenie wykonane było z alabastru. Wszelkie elementy drewniane, tj. rozety na suficie i rzeźby apostołów, pokrywały złocenia.

Po 1945 roku kościół stopniowo ulegał dewastacji i zniszczeniu. Dopiero po upadku Związku Sowieckiego odtworzona parafia katolicka ponownie roztoczyła opiekę nad kolegiatą. Możliwości wspólnoty wiernych pozwoliły tylko na powstrzymanie dalszej degradacji substancji zabytkowej.

W 2013 roku Fundacja Dziedzictwa Kulturowego rozpoczęła prace konserwatorsko-restauratorskie, których celem jest przywrócenie Kolegiacie jej dawnego blasku.

POTRZEBUJEMY TWOJEJ POMOCY

Datki prosimy przekazywać na konto:

Fundacja Dziedzictwa Kulturowego
ul. Puławska 158/164/24, 02-670 Warszawa
Alior Bank S.A. 19 2490 0005 0000 4530 8032 8641
Z dopiskiem: „Darowizna na cele statutowe Ołyka”

http://www.dziedzictwo.org/Olyka

więcej

Każdy z nas może pomóc szukać zagrabionych dzieł sztuki z akcją ArtSherlock. 

 

http://fakty.interia.pl/raporty/raport-restytucja/aktualnosci/news-sensacyjne-poszukiwanie-zagrabionych-dziel-sztuki-ministerst,nId,2205624

więcej

Organizacje kresowe przekazały list na ręce Pawła Kukiza, w którym zapewniają poparcie dla poselskiego projektu dotyczącego ustanowienia Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa Polaków dokonanego przez Organizację Ukraińskich Nacjonalistów i tzw. Ukraińską Powstańczą Armię.

 

Treść listu poniżej w linku:

http://bezprzesady.com/aktualnosci/list-federacji-organizacji-kresowych

więcej
« poprzednia 1 2 następna »

Facebook